Okuliare

Aké dioptrické okuliare (okuliarové rámy a šošovky) si vybrať?

Muž v dioptrických okuliaroch

Dnes už ani korekcia zraku nemusí predstavovať neriešiteľnú prekážku. Samozrejme, že okuliare už existujú dávno, ale v minulosti býval problém s tým, že dioptrické okuliare síce pomáhali pri videní a svoju hlavnú úlohu si plnili, avšak komplikácia bola v tom, že boli nepekné, nebolo možné si vyberať, často krát boli nepohodlné a celkovo svojho nositeľa rušili a obťažovali.

Golfové športové okuliare

golfKaždý hráč golfu, či už je to amatér alebo profesionál si je vedomý významu dokonalého videnia a schopnosti rozlišovať detaily na zelených trávnatých plochách. Či už je to priamo pri hre alebo len pri sledovaní súpera, ostré a jasné videnie je základom úspechu.

Okuliare - najpoužívanejšia pomôcka na korekciu a ochranu zraku

Žena v dioptrických okuliaroch

Dnešná uponáhľaná a náročná doba na nás kladie stále väčšie nároky či už v osobnom živote, ale predovšetkým v zamestnaní. Ak chceme dosiahnuť všetky naše ciele a byť úspešný, je nevyhnutné sa čo najlepšie prispôsobiť rýchlemu a náročnému spôsobu života. Naše oči v tomto prípade nie sú žiadnou výnimkou. Každý deň ich vyťažujeme na maximum a dostávajú poriadne zabrať. Len porozmýšľajte, ako dlho každý deň presedíte za počítačom, koľko času trávite v suchom klimatizovanom alebo zafajčenom prostredí a podobne. Treba si uvedomiť, že práve na videnie vynakladáme značné množstvo energie.

Ochranné okuliare

muz v ochrannych okuliarochOkuliare môžu pri zachovaní základnej požiadavky ako korekčnej pomôcky za určitých podmienok spĺňať aj účel ochranného prostriedku pri práci. Prioritnou požiadavkou je teda v tomto prípade ochrana zraku. Ochranné okuliare, ako osobný ochranný pracovný prostriedok, sú okuliare nosené pri práci a sú určené na ochranu bezpečnosti a zdravia. Ochranné okuliare sú definované v zákone ako ochranný pracovný prostriedok na ochranu zraku a tváre.

Kolekcia okuliarov Rodenstock Ti-Lite: dokonalé pohodlie pri nosení

rodenstock r2303bUž desať rokov stavia Rodenstock na ľahkosť kolekcie Ti-Lite. Za ten čas sa predalo viac než milión korekčných okuliarových rámov. Aktuálna ponuka je už štvrtou generáciou technicky prepracovaného konceptu, ktorý spája transparenciu a pohodlie pri nosení na tej najvyššej úrovni.

Čistenie a starostlivosť o okuliarové šošovky

Čistiace prostriedky na okuliareNie je pochýb o tom, že povrchová úprava plastových okuliarových šošoviek prispela významne k zlepšeniu ich kvality a estetického vzhľadu okuliarov. Tiež sa však objavili pochybnosti, že takto upravené šošovky špinu priamo priťahujú a že sa veľmi rýchlo špinia.

Handrička Rodenstock FogFree – videnie bez hmly

Story FogFree R2307 IMG 4301 LowResKaždý nositeľ okuliarov dôverne pozná situácie, kedy zrazu stratí rozhľad kvôli zahmleným okuliarových šošovkám. A nielen počas chladných jesenných a zimných dní, kedy príchod zvonku do príjemne vyhriatej miestnosti sprevádza moment dezorientácie a rozpačitosti kvôli bleskovo zahmleným sklíčkam.

Detské slnečné okuliare

male-deti-na-plazi s okuliarmiDeti, predovšetkým tie najmenšie, pri výbere slnečných okuliarov zväčša neprejavujú príliš veľký záujem o to aby si okuliare vybrali a o to menej kladú dôraz na to, ako okuliare vyzerajú. Z toho dôvodu je výber detských slnečných okuliarov pre menšie deti zväčša na rodičoch. Čím sú však deti staršie a najmä v období puberty, sa chcú stále viac podobať dospelým, chcú mať to najnovšie a najmodernejšie, aby boli „in“, tak tomu podmieňujú aj výber detských slnečných okuliarov.

40 rokov značky Porsche Design

p8478xPorsche Design je luxusná značka so špeciálnym záberom na technicky inšpirované produkty. Bola založená v roku 1972 Ferdinandom Alexandrom Porsche, ktorého produkty boli a sú až dodnes synonymom funkčnosti, nadčasovosti a puristického dizajnu. Produkty sú navrhované v štúdiu Porsche Design v Zell am See v Rakúsku a sú predávané po celom svete vo vlastných značkových obchodoch, ale tiež v exkluzívne špecializovaných maloobchodných predajniach.

Lacné dioptrické okuliare sa nemusia oplatiť

okuliare-a-peniazeDnes je možné lacné dioptrické okuliare kúpiť nielen v špecializovaných optikách, ale aj na trhoviskách, v hypermarketoch, lekárňach a dokonca aj cez internet. Kvôli ich výhodnej cene po nich siaha stále veľké množstvo ľudí. Treba si však uvedomiť, že takéto okuliare zďaleka nespĺňajú kvalitu a vlastnosti, ktoré by mali a môžete si ich používaním skôr uškodiť ako pomôcť.

Dioptrické okuliare – výber „ideálnych“ okuliarov

videnie-dioptricke-okuliare-tvareOkuliare v dnešnej dobe už nie sú nutnou a nepríjemnou výbavou ľudí, ktorým oči neslúžia ako za mlada. Okuliare, ale skôr dokážu dotvoriť imidž. Ale pozor! Nevhodné okuliare dokážu výzor aj pokaziť...

Dioptrické slnečné okuliare

zena s dioptrickymi slnecnymi okuliarmiStáva sa vám, že pri šoférovaní v ostrom protisvetle slnečného žiarenia zúfalo hľadáte slnečný klip na vaše dioptrické okuliare alebo ich rýchlo meníte za slnečné, cez ktoré ale tak dobre nevidíte, pretože tam nie je žiadna korekcia. V určitých situáciách ako je napríklad šoférovanie prinášajú dioptrické slnečné okuliare nesporné výhody. Dioptrické slnečné okuliare predovšetkým ocenia ľudia, ktorý nemôžu alebo nechcú nosiť kontaktné šošovky.

Vyberáme slnečné okuliare

slecny-nakupovali-slnecne-okuliareV poslednej dobe sa slnečné okuliare stávajú nevyhnutným doplnkom takmer každého z nás. Slnečné okuliare už nepoužívame len v období leta, na pláži alebo v horách, ale stále častejšie sa stávajú módnym doplnkom. Módne slnečné okuliare už nie sú výsadou len filmových hviezd, športovcov a iných celebrít, ale aj pre bežných ľudí sa stávajú imidžovou záležitosťou. Slnečné okuliare teda už v dnešnej dobe vytvárajú náš imidž, ale ich hlavnou úlohou by stále mala ostávať ochrana našich očí pred škodlivým ultrafialovým žiarením.

Multifokálne sklá

citanie a multifokalne okuliarePostupne zisťujete, že pri čítaní novín alebo knihy už nemáte dostatočne dlhé ruky na to, aby ste si oddialili text, nezvládate navliecť niť do ihly alebo máte problém pracovať na počítači. Pri čítaní vyhľadávate stále viac svetla a vaše oči sú stále viac unavené. Bohužiaľ, dostávate sa do veku, kedy vnútroočná šošovka začína strácať na pružnosti, znižuje sa akomodačná schopnosť a stávate sa presbyopom. Nezúfajte, existuje riešenie! - Multifokálne okuliarové sklá.

Polarizačný filter a slnečné okuliare

ozarena slecna so slnecnymi okuliarmiSvetlo sa v priestore šíri vo vlnách, ktoré kmitajú všetkými smermi optického prostredia. Pokiaľ sa odrazí od lesklej nekovovej plochy (sklo, sneh, vodná hladina...), stane sa svetlo polarizovaným, to znamená, že jeho vlny sa pohybujú len v dvoch rovinách: horizontálnej a vertikálnej.

Okuliarové šošovky podľa materiálu

sosovky-na-sebeZ hľadiska typu materiálu sa vyrábajú sklenené okuliarové šošovky, ktoré sú známe svojimi dobrými optickými vlasnosťami. Ďalej sú to plastové sklá - najpoužívanejšie okuliarové šošovky. Menej využívanými sú Polykarbonátové sklá a okuliarové šošovky vyrobené z materiálu Trivex.

Retro okuliare

retro-poster-2Svet okolo nás sa rýchlo, takmer zo dňa na deň mení. Dôkazom je náš hektický, každodenný život. Samozrejme že zmeny sa dejú aj v oblasti výroby okuliarov, ktorá v posledných rokoch prešla výraznými zmenami a inováciami. Hoci sa v optickom priemysle zmenili určité aspekty, vrátane materiálov, spôsoby zhotovenia, technológie, vlastností ako napríklad UV ochrana, extra flexibilita pre dokonalé prispôsobenie okuliarov a dosiahnutie čo najlepšieho komfortu pri nosení - niektoré veci ohľadom okuliarov sa nikdy úplne nezmenia, resp. sa vždy vracajú. To stopercentne platí pre v súčasnosti najrozšírenejší štýl okuliarov, ktorým sú retro okuliare.

Dioptrické okuliarové sklá podľa optického účinku

okuliare-ciste-videnieDioptrické okuliarové šošovky môžeme aj podľa optického účinku. Podľa optického účinku poznáme unifokálne, bifokálne, trifokálne a multifokálne okuliarové šošovky.

Pri zľavách okuliarov buďte opatrní

zlavaVäčšina z nás sa snaží ušetriť kde sa dá a keď na množstve výkladov vidíte nápisy, že ponúkajú obrovské zľavy, tak je to určite veľmi lákavé. Treba si však uvedomiť, že je rozdiel keď si kupujete oblečenie a keď si kupujete slnečné okuliare alebo dokonca dioptrické okuliare. Nie sú to lacné záležitosti, ale taktiež ide predovšetkým o váš zrak. Takže pri zľavách buďte naozaj opatrní.

Vyberáme športové okuliare

cyklisticke okuliareV dnešnej uponáhľanej dobe, kedy väčšina ľudí trávi takmer všetok svoj voľný čas v práci a potrebuje preto relaxovať po ťažkých dňoch, sa šport javí ako jedna z najobľúbenejších činností pri odpočinku. Ďalším dôležitým faktorom, ktorý má vplyv na zvyšovanie počtu športujúcich je tiež rastúce riziko obezity.

Nakupujeme dioptrické okuliare cez internet

nakupovanie-s-notebookomInternet je fenomén dnešnej doby a stále viac ľudí ho začína využívať aj na nakupovanie. Kúpiť si dnes cez internet elektroniku, knihy alebo kozmetiku je už dnes samozrejmosťou, ale rastie počet ľudí, ktorí začínajú využívať internet na nákup takých produktov ako kontaktné šošovky, slnečné a dioptrické okuliare a ďalšie optické pomôcky. Vzhľadom na to, že dioptrické okuliare sú zdravotníckou pomôckou, môžeme si položiť otázku, či je ich nakupovanie cez internet skutočne bezpečné.

UV filter, UV žiarenie a slnečné okuliare

slnecne-okuliare-a-vybava-na-plazPokiaľ necháme stranou estetickú funkciu, stále nám ostáva ako hlavná funkcia slnečných okuliarov ochrana pred účinkami ostrého slnečného svetla a UV žiarenia. Celé elektromagnetické spektrum slnečného žiarenia je zložené zo súboru vĺn plynule sa meniacich frekvencií.

Nakupujeme slnečné okuliare cez internet

kreditka-na-klavesniciČoraz viac ľudí v dnešnej dobe využíva internet na nákup rôznych produktov, medzi ktoré patria aj slnečné okuliare. Kúpiť si dnes cez internet elektroniku, knihy alebo kozmetiku je už dnes samozrejmosťou, ale rastie počet ľudí, ktorí začínajú využívať internet na nákup takých produktov ako kontaktné šošovky, slnečné a dioptrické okuliare a ďalšie optické pomôcky.

Antireflexná vrstva

okuliare s antireflexomPreto, aby nedochádzalo k nepríjemnému zrkadleniu na povrchu okuliarových šošoviek, je na povrch nanášaná takzvaná antireflexná vrstva. Je to vrstva, ktorú môžete nájsť na objektívoch mikroskopov, ďalekohľadov alebo fotoaparátov. Antireflex je tvorený množstvom vrstiev oxidu kovov a aplikuje sa jak na zadnú tak na prednú plochu šošoviek. Pretože je antireflex zložený z niekoľkých vrstiev na sebe, tak má špecifický nádych buď do zelenej, purpurovej alebo zlatej farby – je to závislé od výrobcu.

Vyberáme pánske dioptrické a slnečné okuliare

muz s okuliarmiPohodlie, pevnosť, komfort, kvalita, nízka hmotnosť, nadčasový dizajn a pri slnečných okuliaroch v neposlednom rade kvalita okuliarových šošoviek. To sú vlastnosti, ktoré by mali mať pánske okuliare a to či už slnečné alebo dioptrické. Muži sa pri výbere okuliarov totiž správajú dosť odlišne než ženy. Majú iné priority a nároky na samotné okuliare. Značka a módnosť u väčšiny z nich nie sú tým prvotným kritériom výberu. Samozrejme, že manželka alebo priateľka ich často krát „prinútia“ vybrať si model, ktorý sa páči práve im, ale podvedome muži hľadajú svoj komfort. Určite sa nájdu aj medzi mužmi takí, ktorí sledujú módne trendy, značky a hľadajú to najnovšie a najaktuálnejšie. Takých mužov je u nás zatiaľ menšina.

História slnečných okuliarov

retro-posterSlnečné okuliare sa v rôznych formách používajú po celom svete už veľmi dlhú dobu. Rímsky panovník Nero používal na pozeranie gladiátorských súťaží lesklý zelený smaragd, ktorým sa chránil pred oslnením. Svetlo taktiež vadilo aj Eskimákom, keď sa odrážalo od snehu. Ako ochranu vymysleli prerezaný kúsok kože s otvormi. Ozajstné vynájdenie slnečných okuliarov sa datuje niekde medzi rokmi 1268 až 1289.

Vyberáme dámske dioptrické a slnečné okuliare

sexi zena s dioptrickymi okuliarmiŽeny určite viac ako muži považujú okuliare, či už dioptrické alebo slnečné aj za veľmi významný módny doplnok, ktorý dotvára ich osobnosť a pomáha vytvárať ich vlastný imidž. Nechcú mať okuliare len ako optickú pomôcku, ktorá im pomáha lepšie vidieť alebo chráni zrak pred slnkom. Okuliare si vyberajú podľa viacerých kritérií, ale dizajn, módnosť a značka pri výbere hrajú veľmi významnú úlohu.

Okuliarové rámy

mladik-v-okuliarochS vyvíjaním stále novších technológií rastú aj možnosti čo najkvalitnejšej a najlepšej ochrany zraku. S rokmi sa vytvárajú čoraz lepšie a kvalitnejšie okuliarové rámy pre váš komfort a spokojnosť. Široké sortimenty okuliarových rámov sú naozaj bohaté a zaručene si vyberie každý.Korekcia zraku už nepredstavuje problém ako kedysi, dnes je naopak výber najvhodnejšieho okuliarového rámu skôr zábavou ako nutnosťou. Pretože dnes okuliare nosia aj ľudia, ktorí nepotrebujú korekciu zraku. Okuliare sú pre nich nevyhnutnou súčasťou ich imidžu.

Vyberáme detské okuliare a okuliare pre mladých

Detské okuliare, okuliare pre detiV prípade mladších detí sú ešte stále okuliare predovšetkým optickou pomôckou na zlepšenie videnia. Je pre ne najpodstatnejšie to, že keď si ich nasadia, tak lepšie vidia a cítia sa v nich pohodlne. Vybrať dioptrické okuliare pre deti je ale často krát podstatne zložitejšie ako u dospelého a samotnému výberu by ste mali venovať dostatok času. A to ako výberu rámu tak aj výberu okuliarových šošoviek a to predovšetkým pri komplikovanejších dioptriách.

Najnovšie články

Máte “lenivé oko”? Tupozrakosť môže nepríjemne ovplyvňovať vaše videnie

Máte “lenivé oko”? Tupozrakosť môže nepríjemne ovplyvňovať vaše videnie

Tupozrakosť je ochorenie oka, ktoré si zväčša spájame s deťmi a vybaví sa nám pri nich okluzor, ktor...

Nebojte sa laserovej operácii zraku. Podstúpili ju aj lekári z kliniky OFTUM!

Nebojte sa laserovej operácii zraku. Podstúpili ju aj lekári z kliniky OFTUM!

Operácie oka sú čoraz populárnejšie a samotné zákroky sú rýchlejšie a bezbolestné. Desiatky tisíc sp...

3 TOP metódy korekcie zraku

3 TOP metódy korekcie zraku

Oftalmológia patrí v súčasnosti medzi najrýchlejšie napredujúce odvetvia. Neustále pribúdajú nové me...

Získajte ostrý zrak za pár minút, vďaka zákroku RelexSmile!

Získajte ostrý zrak za pár minút, vďaka zákroku RelexSmile!

Klinika OFTUM priniesla v roku 2015 do Košíc jedinečný operačný zákrok metódou ReLExSmile 3D, vyvinu...

Odporúčané články

Mušie krídlo (lietajúce mušky) - muscae volitantes

Mušie krídlo (lietajúce mušky) - muscae volitantes

Zrakové podnety do oka prichádzajú normálne z vonkajšieho prostredia, ale môžu byť ovplyvnené rôznym...

Operácia šedého zákalu

Operácia šedého zákalu

V súčasnej dobe neexistujú žiadne lieky či kvapky, ktoré by mohli vzniknutý šedý zákal (kataraktu) o...

Rohovka

Rohovka

Rohovka je predná, priehľadná, elastická a najviac zakrivená časť vonkajšej väzivovej vrstvy oka. Má...

Sietnica

Sietnica

Sietnica je vlastným orgánom zraku a tvorí vnútornú vrstvu oka. Pokrýva celú dutinovú stranu očnej g...

Diabetická retinopatia

Diabetická retinopatia

Cukrovka (diabetes mellitus) je závažné ochorenie, ktoré má dôsledky pre množstvo orgánov ľudského t...

Najčítanejšie články

Bolesti oka

Bolesti oka

Orgánom zraku je oko a práve vďaka zraku prijímame väčšinu podnetov z vonkajšieho prostredia. Keď ná...

Kruhy pod očami

Kruhy pod očami

O tmavých kruhoch pod očami sa rozpráva relatívne málo, a keď, tak väčšinou v súvislosti s návrhmi, ...

Farba očí

Farba očí

Hnedá, modrá a zelená farba predstavujú najrozšírenejšie farby našich očí. Popri nich však existuje ...

Najčastejšie zápaly oka

Najčastejšie zápaly oka

Zápaly oka sú veľmi obsiahle téma a nie je možné ich podrobne popísať v jednom článku, takže v tomto...

Multifokálne sklá

Multifokálne sklá

Postupne zisťujete, že pri čítaní novín alebo knihy už nemáte dostatočne dlhé ruky na to, aby ste si...