Ženy určite viac ako muži považujú okuliare, či už dioptrické alebo slnečné aj za veľmi významný módny doplnok, ktorý dotvára ich osobnosť a pomáha vytvárať ich vlastný imidž. Nechcú mať okuliare len ako optickú pomôcku, ktorá im pomáha lepšie vidieť alebo chráni zrak pred slnkom. Okuliare si vyberajú podľa viacerých kritérií, ale dizajn, módnosť a značka pri výbere hrajú veľmi významnú úlohu.

vyberame damske dioptricke a slnecne okuliare

Aj pre tieto dôvody je ponuka dámskych okuliarov veľmi široká a pestrá. Aj keď stále sú ženy, ktoré nechcú, aby ich okuliare boli príliš nápadné, tak stále väčšie množstvo žien hľadá presný opak a je pre nich dôležité, aby boli okuliare vidieť, aby boli zaujímavé a vzbudzovali pozornosť. Tento trend sa prejavuje nie len v slnečných, ale stále viac aj pri dioptrických okuliaroch.

V poslednej dobe sú žiadané v značnej miere masívnejšie a väčšie okuliare, čo platí nielen pre slnečné okuliare aj pre dioptrické. Z materiálu prevažuje plast a rôzne farby a vzory. Dôraz je kladený aj na pohodlie pri ich nosení, čo však nie vždy platí, pretože niektoré modelu sú vďaka svojmu dizajnu a použitým materiálom len veľmi ťažko nositeľné. Ale či už by ženy neurobili pre krásu.

Kvalita a účinnosť ochrany zraku je pri značkových okuliaroch samozrejme zabezpečená, ale pravdou je, že ženy pri ich výbere kladú predovšetkým dôraz na značku a dizajn a ochrana zraku pre ne nie je až tak zaujímavá. Berú to skôr už ako samozrejmosť.

Čo sa farieb týka, tak nesmrteľná čierna bude vždy „in“, ale do popredia sa dostávajú aj výraznejšie farebné kombinácie, či už červené, fialové, modré. Nie je žiadnym prekvapením, keď v ponuke nájdete žiarivé žlté, zelené alebo rúžové farby. Veľmi zaujímavé sú rôzne farebné kombinácie a vzory, ktoré v prípade niektorých značiek ako napríklad Alain Mikli už pôsobia skôr ako umelecké dielo.

Určité percento žien stále bude hľadať okuliare, ktoré budú čo najmenej nápadné, ľahké a pohodlné. Nekladú dôraz na to, že okuliare musia byť úplne „cool“, alebo že na pohľad nie sú až tak zaujímavé. Dôležité sú pre nich iné priority. Ak teda hľadáte niečo veľmi decentné, kvalitné, pohodlné, ale zároveň moderné okuliare, tak odporúčame značky Lindberg, Silhouette alebo Flair.

Ženy, ktoré hľadajú elegantnejšie, klasickejšie, trendové a exkluzívnejšie modely okuliarov a to či už dioptrické alebo slnečné, siahnu pravdepodobne po značkách ako Chanel, Bvlgari, Tiffany, Dior a ďalšie, kde je kombinovaný klasickejší vzhľad s elegantnými doplnkami ako napríklad Swarovského kryštály, koža, zlato, perly a iné. Samozrejme aj pri týchto značkách je možné nájsť modely extravagantnejšie a farebnejšie, ale nie až tak výrazne.

Keď chcete mať extravagantný kúsok, tak treba vyberať zo značiek ako Alain Mikli, ktorý už bol spomenutý, čiastočne Dior, Jean Paul Gaultier, Mykita alebo skúsiť nájsť menších lokálnejších napríklad francúzskych, nemeckých alebo talianských výrobcov, ktorých modely však u nás budete hľadať len ťažko.

Už niekoľko rokov je veľký záujem o retro dizajn, teda okuliare, ktoré sú navrhnuté v štýle 60-tych až 80-tych rokov. Sú to predovšetkým masívnejšie plasty, so špecifickým tvarom pre dané roky a farebne sú skôr tmavšie, teda čierne, hnedé, bordové, šedé. Retro štýl nájdete v ponuke takmer každého výrobcu, ale určite treba spomenúť značky ako Ray-Ban, Oliver Peoples, Tom Ford, Dolce & Gabbana a mnohé iné.

Neutrálny, mierne športovejší a klasickejší dizajn ponúkajú značky ako Prada, Fendi, Ralph Lauren, Armani, Gucci a samozrejme mnoho ďalších.

Okuliare môžu byť dokonca nosené ako luxusný šperk. Na ich výrobu sú používané exkluzívne materiály ako platina, masívne zlato, rohovina a doplnené môžu byť diamantmi alebo inými drahými kameňmi. Sú ženy, ak keď ich nie je veľa, ktoré musia mať doma aj takýto kúsok. Ak patríte medzi nich, skúste siahnuť napríklad po značkách ako Cartier, Fred, Lindberg precious, Chopard.

Trendy v dámskych slnečných aj dioptrických okuliaroch sa každým rokom menia, menia sa aj potreby a požiadavky ich nositeliek, ale čo sa už asi nezmení, je stále množstvo nových modelov okuliarov z ktorých si dokáže vybrať každá žena.