Uľahčite si život! Používajte príslušenstvo ku kontaktným šošovkám, ktoré vám zaistí hygienickejšiu manipuláciu s kontaktnými šošovkami. Jedná sa o nástroje, ktoré vám umožnia pohodlné skladovanie šošoviek. Postarajú sa o ľahšie nasadzovanie šošoviek na oko a o ich dezinfekciu. Medzi príslušenstvo možno zaradiť kozmetiku, ktorá pomáha s odstraňovaním nečistôt z oblasti rúk, antibakteriálne gély na ruky a na oči, očné kvapky, a mnohé ďalšie doplnky. Poďme si predstaviť tých najpoužívanejších pomocníkov.

prislusenstvo ku kontaktnym sosovkam

Dezinfekčné roztoky a gély

Bez roztoku sa nezaobídete! Roztoky sa používajú na čistenie, dezinfekciu, oplachovanie, uchovávanie a zvlhčovanie kontaktných šošoviek. Líšia sa objemom, aj zameraním na určitý typ šošoviek. Stretnete sa s roztokmi s objemom 60, 100, 250 alebo 360 ml. Niektoré roztoky sa hodia na starostlivosť o mäkké, iné zase na tvrdé kontaktné šošovky. Pri dezinfekcii nezabúdajte na ruky, ktoré sú pôvodcom mnohých nečistôt. Na čistenie rúk pred aplikáciou šošoviek môžete použiť napríklad dezinfekčný gél EYEYE Sanilon.

Puzdra na kontaktné šošovky

Nezabudnite na štýlové puzdro! Puzdra sa používajú na uskladnenie kontaktných šošoviek. Avšak, nemusia slúžiť iba na úschovu. Puzdra môžu byť vybavené zrkadielkom. Často disponujú aj farebným rozlíšením pravej a ľavej strany. Vďaka tomu ľahko rozoznáte, ktorá šošovka patrí do pravého alebo do ľavého oka. Antibakteriálne puzdra podporujú dezinfekčnú schopnosť používaného roztoku. Kozmetické puzdra sa zasa vyrábajú v mnohých farebných prevedeniach a s rôznymi farebnými motívmi. Oceňujú to najmä ženy, ktoré často chcú, aby ich puzdro farebne ladilo z ich doplnkami či pôsobilo úplne neobyčajne.

Očné kvapky a gély

Už žiadne pálenie a rezanie očí! Očné kvapky a gély oceníte vo chvíľach, keď budete trpieť tzv. syndrómom suchého oka. Pri používaní šošoviek môžete začať pociťovať pálenie či rezanie v oku. Budete sa cítiť tak, ako keby ste mali v oku cudzie teliesko. K tomuto efektu dochádza najčastejšie, keď aplikujete šošovky na unavené oči. Očné kvapky a gély tieto nepríjemné pocity odstránia a doprajú vašim očiam okamžitú úľavu. Očné kvapky vám pomôžu zvlhčiť a zregenerovať vaše oči, napomáhajú tiež k lepšej znášanlivosti šošoviek. Mnohé tieto prípravky sú špeciálne vyvinuté pre nositeľov kontaktných šošoviek. Preto často pred ich použitím ani nemusíte vyberať šošovku z oka. Očné gély zasa slúžia na prevenciu zápalových ochorení viečok a súvisiacich príznakov pri syndróme suchého oka.

Pinzety a klieštiky na kontaktné šošovky

Zbavte sa nežiadúcich nečistôt! Pinzeta slúži na jednoduché vyberanie šošovky z puzdra. Manipulácia so šošovkou je vďaka pinzete hygienickejšia. Pri vyberaní šošovky rukami sa na šošovku dostanú nežiadúce nečistoty, ktoré potom vaše oko zbytočne dráždia. Avšak ak použijete pinzetu, tomuto znečisteniu zabránite. Už sa vám nestane, že by ste šošovku zničili nechtom. Konce pinzety sú potiahnuté jemným silikónom. Preto nehrozí, že šošovku natrhnete či inak poškodíte. Na vyberanie kontaktných šošoviek z puzdra sa používajú aj špeciálne klieštiky na kontaktné šošovky.

Aplikátor kontaktných šošoviek

Nosíte dlhé nechty? Stáva sa vám často, že pri nasadzovaní šošovky do oka sa šošovka znečistí? Kúpte si aplikátor kontaktných šošoviek. Aplikátory uľahčujú nasadzovanie a vyberanie šošovky z oka. Pri nasadzovaní šošoviek pomocou aplikátora nedôjde k ich znečisteniu, keďže nedochádza ku kontaktu šošovky s prstami. Aplikátory bývajú vyrobené z veľmi jemného silikónu. Preto sa vám nestane, že by ste šošovku aplikátorom poškriabali alebo si podráždili oko.

Aplikačná podložka

Nacvičte si nasadzovanie šošoviek! Aplikačná podložka je vhodná pre tých, čo s kontaktnými šošovkami iba začínajú. Tento doplnok slúži k nácviku aplikácie šošovky do oka. Jedná sa o sklenenú doštičku, na ktorú si môžete šošovky položiť. Na doštičke sú dva otvory na šošovky. Tie sú farebne označené písmenami L a R pre ľahké rozoznanie toho, ktorá šošovka je určená pre ľavé a ktorá pre pravé oko.

Doplnky stravy

Máte často unavené oči alebo ich mimoriadne zaťažujete? Doprajte im kvalitnú výživu! Doplnky stravy slúžia na zlepšenie výživy očí a na ich regeneráciu. Ochraňujú oči pred negatívnymi vplyvmi. Pôsobia priaznivo pri únave očí, pomáhajú pri prevencii a ochrane pred očnými zákalmi. Podporujú ochranu sietnice, zlepšujú zrakovú ostrosť a chránia oči pred predčasným starnutím. Vďaka týmto prípravkom budete mať stále dobrý zrak.

Sponzor článku: VašeŠošovky.sk