Čoraz viac ľudí v dnešnej dobe využíva internet na nákup rôznych produktov, medzi ktoré patria aj slnečné okuliare. Kúpiť si dnes cez internet elektroniku, knihy alebo kozmetiku je už dnes samozrejmosťou, ale rastie počet ľudí, ktorí začínajú využívať internet na nákup takých produktov ako kontaktné šošovky, slnečné a dioptrické okuliare a ďalšie optické pomôcky.

nakupujeme slnecne okuliare cez internet

Kupujeme slnečné okuliare

Množstvo ľudí, ktorí nakupujú cez internet slnečné okuliare zďaleka nedosahuje taký počet ako tých, čo nakupujú kontaktné šošovky, ale ich predaj taktiež narastá. Čo sa týka slnečných okuliarov, tak ich nákup cez internet nepredstavuje v podstate žiadne zdravotné riziko, pokiaľ teda nekúpite veľmi nekvalitnú napodobeninu značkových slnečných okuliarov. Dôvody, ktoré hovoria proti takémuto nákupu sú celkom iné.

Jedná sa predovšetkým o to, že si nedokážete okuliare vopred vyskúšať, takže neviete ako v nich budete vyzerať a predovšetkým, ako sa v nich budete cítiť. Pokiaľ vám okuliare dobre nesadnú, budú príliš ťažké, budú vás tlačiť a nebudete sa v nich cítiť pohodlne, tak riskujete, že ste vyhodili peniaze zbytočne. Je však pravda, že tovar môžete do určitej doby bez udania dôvodu vrátiť. To vás však bude stáť čas a aj peniaze za poštovné. Taktiež pokiaľ okuliare budete potrebovať upraviť, budete si musieť zájsť do nejakej optiky, kde vám ich však môžu odmietnuť upraviť, pretože neboli kupované u nich alebo vás to určite bude stáť niekoľko eur.

Ďalší dôvod prečo sa nemusí oplatiť kupovať slnečné okuliare cez internet je ten, že keď sa vám okuliare pokazia, nejakým spôsobom poškodia a bude nutné objednať náhradný diel, alebo ich bude dokonca nutné reklamovať, tak to môže byť dosť zdĺhavý a komplikovaný proces, pretože všetko sa bude musieť riešiť poštou a samozrejme že náhradný diel vám internetový obchod nevymení. Tiež budete kvôli tomu musieť vyhľadať optiku. Je si preto potrebné zvážiť, či vám tie ušetrené peniaze za to stoja a či to v konečnom dôsledku nebude stáť ešte viac.

A posledným dôvodom proti je to, že riskujete, že miesto originálu dostanete napodobeninu, ktorá zďaleka nebude taká kvalitná a v tomto prípade môže byť do určitej miery aj zraku škodlivá. Takže ak sa predsa len rozhodnete pre nákup slnečných okuliarov cez internet, overte si dôveryhodnosť daného internetového obchodu.

Rozhodnutie, či svoj nákup uskutočníte cez internet, alebo v optike poprípade u lekára je vždy len na vašom rozhodnutí. Vždy si len zvážte riziká a či ušetrené peniaze stoja za možné problémy a to predovšetkým pri kúpe dioptrických slnečných okuliarov cez internet. Stále ešte platí, že pokiaľ sa rozhodnete pre nákup v optike alebo ambulancii, riziká sú o niečo menšie.

Čo sa záruky a reklamácií týka, tak pri slnečných okuliaroch kúpených cez internet máte dvojročnú záruku a možnosť tovar reklamovať, avšak to bude trochu zložitejšie v tom, že budete musieť reklamovaný tovar na posúdenie poslať poštou. Pravdepodobne tiež nebudete môcť s daným internetovým obchodom komunikovať osobne.