Kontaktné šošovky na predĺžené nosenie sú typom kontaktných šošoviek, ktoré je možné nosiť dlhšiu dobu bez toho, aby ste si ich na noc museli vybrať z oka. Pre veľa ľudí je dôležité, aby mohli každé ráno vstať z postele a nemuseli si vkladať kontaktné šošovky. Platí to najmä v prípade, ak ste stredne alebo silne krátkozraký a bez okuliarov nie ste schopný zájsť do kúpelne alebo kuchyne.

kontaktne sosovky na predlzene nosenie

Pre mnoho ľudí je predstava, že budú musieť blúdiť v tme okolo nočného stolíka a hľadať okuliare nočnou morou. Napríklad pre matku, ktorá musí vstať z postele uprostred noci a postarať sa o choré alebo plačúce dieťa, alebo jednoducho musí ísť na záchod.

Pre týchto ľudí, rovnako ako takmer pre každého, kto potrebuje korekciu zraku a má problémy  so zaobchádzaním s kontaktnými šošovkami je ideálnejšie zvoliť túto možnosť. Kontaktné šošovky na predĺžené nosenie môžu poskytnúť túto možnosť mnohým ľuďom. Mäkké kontaktné šošovky na predĺžené nosenie sú vyrobené z materiálu, ktorý je vysoko priepustný pre kyslík. Sú z hydrofilných polymérnych materiálov. Vo všeobecnosti sú navrhnuté tak, aby ich bolo možné nosiť dlhšiu dobu, 7-30 dní nepretržitého nosenia bez odkladania, čistenia a dezinfekcie. Mäkké kontaktné šošovky umožňujú rohovke získavať potrebné množstvo kyslíka.

Pokročilejšia technológia umožňuje rozšírenie týchto typov kontaktných šošoviek. Sú vyrobené zo silikón-hydrogélového materiálu, ktorý prináša mnohé výhody. Umožňuje šesťkrát väčší prívod kyslíka ako v prípade bežných hydrogélových kontaktných šošoviek. Spravidla nenastáva problém s ich vysušením ako v prípade iných typov kontaktných šošoviek. Majú špeciálnu biokompatibilnú vrstvu, ktorá znižuje množstvo nahromadených bielkovín a baktérií. Je to dôležité, pretože bielkoviny a baktérie nahromadené v kontaktnej šošovke môžu byť zdrojom infekcie.

Rovnako ako u všetkých kontaktných šošoviek na predĺžené nosenie, vždy existuje možnosť ako ovplyvniť zdravie vašich očí, aj keď sa nevyskytujú žiadne zjavné problémy. Hoci kontaktné šošovky na predĺžené nosenie môžu byť veľmi žiadúce, keďže poskytujú veľký komfort, napriek tomu patria medzi najnebezpečnejší typ kontaktných šošoviek.