Kontaktné šošovky nie sú navonok viditeľné, s kontaktnými šošovkami môžete športovať, kontaktné šošovky sa nedajú zlomiť. Zdá sa, že kontaktné šošovky sú preto ideálnou voľbou pre deti. A aká je skutočnosť? Aké sú výhody a nevýhody používania kontaktných šošoviek u detí? Je vaše dieťa pripravené na kontaktné šošovky? A aké šošovky si vybrať?

kontaktne sosovky pre deti

Kontaktné šošovky môžu deťom priniesť mnohé výhody. Kontaktné šošovky nie sú v rozpore s okuliarmi pokiaľ ide o kvalitu videnia. S kontaktnými šošovkami sa však dieťa môže bez obáv venovať loptovým športom alebo dokonca plávaniu. Ba čo viac - kontaktné šošovky si nikto z okolia nevšimne, takže váš potomok nie je objektom posmievania. Na druhej strane, používanie kontaktných šošoviek si vyžaduje patričnú starostlivosť, správnu dávku zodpovednosti a sebaovládania. Nestačí sa len rozhodnúť či vášmu dieťaťu zaobstaráte kontaktné šošovky alebo nie.

Podľa prieskumu britských vedcov je až 90% detí vo veku medzi 8-11 rokom schopných vložiť si aj vybrať kontaktné šošovky samostatne, bez pomoci rodičov. Na druhej strane, polovica z nich dokáže zvládnuť aj iné úlohy s tým súvisiace, ako napr. čistenie kontaktných šošoviek.

Musíte vašim deťom zakaždým niekoľkokrát pripomenúť, aby si urobili domáce úlohy alebo presvedčiť ich, aby si upratali izbu? V tom prípade kontaktné šošovky asi nie sú tým správnym riešením.

Ak je vaše dieťa zodpovedné a ste presvedčený, že obavy spojené s nosením kontaktných šošoviek nie sú na mieste, tak vyberte pre vaše dieťa kontaktné šošovky, ktoré mu budú najlepšie sedieť a vyhovovať. Treba poznamenať, že kúpa kontaktných šošoviek nie je jednorázovou investíciou. Po určitom čase sa musia vymeniť a je len na vás či budete chcieť ušetriť, alebo vášmu dieťaťu doprajete kúsok luxusu. Majte na pamäti, že otázka týkajúca sa ceny kontaktných šošoviek (lacné/drahé) je veľmi sporná.