Väčšina z nás sa snaží ušetriť kde sa dá a keď na množstve výkladov vidíte nápisy, že ponúkajú obrovské zľavy, tak je to určite veľmi lákavé. Treba si však uvedomiť, že je rozdiel keď si kupujete oblečenie a keď si kupujete kontaktné šošovky. Nie sú to lacné záležitosti, ale taktiež ide predovšetkým o váš zrak. Takže pri zľavách kontaktných šošoviek buďte skutočné opatrní!

pri zlavach kontaktnych sosoviek budte opatrni

Ak dostávate zľavu ako stály zákazník určitej optiky, tak je to väčšinou dôkaz, že si vás ako zákazníka vážia a chcú si vás udržať. Takéto zľavy sú naozaj na mieste a sú pre zákazníka naozaj výhodné, ale väčšinou nedosahujú viac ako 20%. Ak sú zľavy vyššie a ešte vám ich ponúkajú v optike kde ste ešte nikdy neboli, tak buďte naozaj opatrní. Samozrejme, že nie vždy v tom musí byť nejaký háčik, ale bohužiaľ to tak často krát býva.

Zľavy na kontaktné šošovky a roztoky

Čo sa týka zliav pri kúpe kontaktných šošoviek, poprípade roztokov na kontaknté šošovky, tak bývajú veľmi výnimočné. Samozrejme, že pokiaľ ste klientom nejakej optiky alebo aplikačného strediska, tak pravdepodobne ako stály zákazník máte nárok na určitú zľavu, ale málokedy je to viac ako 5 – 10 percent. V prípade, že vám je ponúkaná podstatne vyššia zľava, tak pravdepodobne dôvodom bude to, že šošovkám alebo roztoku bude končiť expirácia a predajca sa ich potrebuje čo najrýchlejšie zbaviť.

Niekedy môže byť pre vás veľmi výhodné takúto zľavu využiť, ale skôr než si šošovky alebo roztok kúpite, zistite si, kedy expirácia končí a ako dlho budete môcť ešte roztok alebo šošovky používať. Ak do konca expirácie roztok alebo šošovky spotrebujete, nemajte strach a zľavu určite využite. Ak však expirácia skončí skôr, ako ste schopný produkt spotrebovať, neodporúčame ho kupovať. Zdravotné riziko určite nestojí za trochu ušetrených peňazí.

Na záruku kontaktných šošoviek máte nárok

Aj v prípade, že kupujte zlacnené kontaktné šosovky, tak majte na vedomí fakt, že bez ohľadu na to, či je na tovar zľava 10, 20 alebo 90 percent, tak máte nárok na dvojročnú záruku.