Nosíte kontaktné šošovky pravidelne a zaujíma vás, ako ušetriť? V mnohých očných optikách i u mnohých očných lekárov sa môžete stretnúť s vernostným programom, ktorý vám prináša cenové zvýhodnenie kontaktných šošoviek a zahŕňa aj pravidelné očné vyšetrenia.

V rámci celoročného programu vám očný špecialista pravidelne kontroluje zrak a vy môžete získať až 3 mesiace nosenia kontaktných šošoviek zdarma! Ušetríte tak peniaze i starosť o vaše oči.

Niektorí používatelia kontaktných šošoviek sa snažia ušetriť nákupom neznačkových kontaktných šošoviek na internete alebo dlhším nosením šošoviek, ako odporúča výrobca. „Nepripúšťajú si riziká očných infekcií a ochorení, ktoré v súvislosti s nekvalitnými výrobkami a nedostatočnou starostlivosťou môžu vzniknúť," uvádza optometrista Bc. Petr Vykypěl. „Problém sa neprejaví hneď, preto používateľ kontaktných šošoviek často vo svojom nezodpovednom prístupe pokračuje. Až vtedy, keď je už stav očí vážny, vyhľadá odborníka."

Veľa očných špecialistov sa snaží týmto komplikáciám predchádzať a ponúka svojim zákazníkom vernostný program, v rámci ktorého používateľ šošoviek absolvuje pravidelné očné vyšetrenia a kupuje kontaktné šošovky za zvýhodnenú cenu. Program Kompletná ročná starostlivosť s kontaktnými šošovkami AIR OPTIX® ponúka výrazné cenové zvýhodnenie pre používateľov mesačných kontaktných šošoviek. Pri kúpe 3 balení kontaktných šošoviek počas roka používateľ získava zdarma 4. balenie obsahujúce 3 páry šošoviek. Prakticky to znamená, že 3 mesiace nosenia v roku vás nič nestoja. U očného špecialistu absolvujete dvakrát ročne pravidelnú kontrolu a máte tak istotu, že sú vaše oči pod odborným dohľadom.

Predovšetkým pri nosení kontaktných šošoviek by mali byť pravidelné vyšetrenia zraku u očného špecialistu samozrejmosťou. Kontaktológ (teda odborník, ktorý aplikuje kontaktné šošovky) pri prvej návšteve skontroluje zrak a odporučí kontaktné šošovky v závislosti od stavu očí a potrieb používateľa. Pomocou špeciálnych prístrojov sa ubezpečí, že vybrané kontaktné šošovky správne sedia na oku a že sa zvolila správna korekcia. Naučí nového používateľa šošovky nasadiť a vybrať a ukáže mu správny postup ich čistenia, ktoré je pre zdravé nosenie šošoviek veľmi dôležité. Počas ďalších pravidelných návštev kontroluje, či sa nezmenil stav očí a či vybrané kontaktné šošovky používateľovi naďalej vyhovujú.

Šetriť sa musí rozumne a je dôležité mať na pamäti predovšetkým vlastné zdravie. Na bezpečné nosenie kontaktných šošoviek je dôležitá pravidelná návšteva očného špecialistu, pravidelná výmena šošoviek podľa času uvádzaného výrobcom a správny postup čistenia šošoviek, ktorý vás naučí práve očný špecialista. Ak sa zapojíte do vernostného programu, získate výhody komplexnej odbornej starostlivosti i kontaktné šošovky za výhodnú cenu. Či váš očný špecialista poskytuje vernostný Program kompletnej ročnej starostlivosti, si môžete overiť na www.mapaspecialistu.cz.

Sponzor článku: Novartis