Chystáte sa na dovolenku a nosíte okuliare? Pribaľte si so sebou kontaktné šošovky! Nosenie kontaktných šošoviek v lete prináša veľa výhod. Oproti klasickým okuliarom vám kontaktné šošovky poskytnú presnú zrakovú korekciu v celom zornom poli. Môžete ich ľubovoľne kombinovať so slnečnými okuliarmi a nemusíte kupovať tónovaný variant dioptrických skiel. Výhody, ktoré kontaktné šošovky poskytujú, oceníte predovšetkým pri letných športoch, šantení na pláži a na dovolenke.

dovolenka s kontaktnymi sosovkami

Kontaktné šošovky a plávanie

Voda, predovšetkým tá v prírodných nádržiach alebo v bazénoch, často obsahuje baktérie, ktoré zvyšujú riziko nežiaducich usadenín na šošovke. Práve preto sú jednorazové šošovky na tento typ športových aktivít ideálne. Môžete s nimi bez obáv plávať, pri potápaní však radšej používajte potápačské okuliare, aby sa šošovka z oka nevyplavila. Nemusíte sa zdržiavať ani s čistením šošoviek, ktoré môže byť napríklad pri stanovaní dosť nepohodlné. Každý deň si skrátka vezmite nový pár šošoviek, ktorý na konci dňa vyberiete a vyhodíte.

Aké jednodňové šošovky vybrať?Výber značiek je široký. Dôležitým kritériom pri výbere šošoviek by malo byť pohodlie, ktoré vám poskytnú šošovky so zvlhčujúcimi zložkami. Oceníte ich pri ceste lietadlom, pobyte v klimatizovaných priestoroch alebo v prašnom prostredí. Značkové kontaktné šošovky DAILIES® AquaComfort® Plus sú zvlhčované s každým žmurknutím oka. A viete, že priemerne žmurknete až 14 000-krát za deň? Celodenné pohodlie je tak zaistené.

Tip: Vyskúšajte kontaktné šošovky DAILIES® ZDARMA. Viac informácií TU.

Spoznajte výhody jednodňových kontaktných šošoviek...

  • O jednodňové kontaktné šošovky sa nemusíte starať. Ráno ich nasadíte a večer jednoducho vyhodíte.
  • Pri používaní kontaktných šošoviek môžu na ich povrchu vznikať usadeniny, ktoré sa musia každý deň dôkladne očistiť. Túto starosť s jednodňovými šošovkami nemáte, pretože každý deň vkladáte do oka novú sterilnú šošovku.
  • Jednodňové kontaktné šošovky sú podstatne tenšie než šošovky viacdňové, preto ich v oku skutočne skoro necítite.
  • Jednodňové kontaktné šošovky sú pre vás ekonomicky výhodné, pokiaľ ich chcete striedať s okuliarmi a nenosiť ich každý deň.
  • Jednodňové kontaktné šošovky sú dostupné aj vo variante na korekciu astigmatizmu a presbyopie.
  • Jednodňové kontaktné šošovky existujú aj vo farebných verziách bez dioptrií.

Sponzor článku: Alcon a Novartis company