Chcete prekvapiť svojho partnera alebo priateľa novým vzhľadom? Chcete na určitú dobu zmeniť svoj vzhľad, alebo idete na nejakú párty a radi by ste zaujali? Alebo len jednoducho chcete zmeniť farbu vašich očí? V dnešnej dobe už existuje jednoduché riešenie a tým sú farebné kontaktné šošovky.

Môžete sa rozhodnúť či si chcete zmeniť farbu očí úplne, alebo len zvýrazniť vašu prirodzenú farbu. Taktiež si môžete vybrať šošovky na rôzne obdobie nosenia. K dispozícii sú jednodňové, dvojtýždňové, mesačné alebo trojmesačné farebné kontaktné šošovky. Farebné šošovky neexistujú už len v bezdioptrickom prevedení, ale môžu ich používať aj ľudia, ktorý potrebujú korekciu zraku. Je to však obmedzené dioptrickou hodnotou.

Čo sa farieb týka, tak k dispozícii sú predovšetkým odtiene, ktoré sú podobné typom farieb ľudskej dúhovky. Najčastejšie sú to odtiene modrej, zelenej, hnedej, šedej alebo fialovej.

Typy farebných kontaktných šošoviek

Zvýrazňovacie farebné kontaktné šošovky

Odtiene farieb sú o niečo svetlejšie a ich cieľom je zvýrazniť prirodzenú farbu vašich očí. Ak nechcete meniť farbu očí, ale len prehĺbiť tú vašu, tak sú ideálnym riešením. Ich výhoda je, že veľakrát pôsobia prirodzenejšie ako krycie šošovky.

Krycie farebné kontaktné šošovky

Majú hlbšie, tmavšie a výraznejšie odtiene, ktoré dokážu vo väčšine prípadoch prekryť vašu prirodzenú farbu. Práve preto sú ideálne pre ľudí, ktorý chcú úplne zmeniť farbu svojich očí.

Crazy kontaktné šošovky

Ak chcete šokovať vaše okolie tak, aby vás nikto len tak neprehliadol, sú tu takzvané "crazy" kontaktné šošovky. Na párty alebo večierok si môžete vybrať z rôznych motívov napríklad jaguár, zebra, mačka a mnoho iných. Sú určené predovšetkým na veľmi príležitostné nosenie.

Číre kontaktné šošovky

Existujú aj číre kontaktné šošovky, ktoré majú svetlé, najčastejšie jemne modré zafarbenie. Toto zafarbenie je kvôli jednoduchšej manipulácii, aby boli šošovky viditeľnejšie pri nasadzovaní a vyberaní. Nemajú žiaden vplyv na zmenu farby očí.

Farebné kontaktné šošovky nemusia nutne slúžiť ku korekcii zraku, ale je možné kúpiť si ich aj v bezdioptrickom prevedení a slúžia len ako módny doplnok. Farebné kontaktné šošovky by nemali byť používané na stále nosenie, ale skôr príležitostne.