Operácie oka sú čoraz populárnejšie a samotné zákroky sú rýchlejšie a bezbolestné. Desiatky tisíc spokojných pacientov už absolvovali laserové zákroky na našich Oftum klinikách v Košiciach, Prahe a Astane. Aj samotní lekári kliniky OFTUM podstúpili operáciu očí. Predstavte si, že Vás operuje chirurg, ktorý to isté absolvoval sám a celý život sa venuje tejto práci ...

oftum OCD8J70

„Mal som krátkozrakosť -4,00 dioptrie. Keď môj otec, profesor Juhás začal v roku 1995 robiť prvé laserové operácie, vtedy ešte excimerovým laserom, mal som 17 rokov, o rok neskôr som už študoval medicínu a absolvoval operáciu. Odvtedy nenosím okuliare. Dnes sa venujem práve problematike laserovej chirurgie oka.“

“Neviem si predstaviť opäť nosiť okuliare, radikálne mi to zmenilo život, či už osobný, pracovný alebo športový. Málokto si uvedomuje, aké je nosenie okuliarov obmedzujúce a podvedome to ovplyvňuje každú činnosť v živote, od rána do večera. Človek to zistí, až sa od toho oslobodí. Keby som mal vtedy pred 23 rokmi na výber medzi dnešnými tromi generáciami operácií, vybral by som si najmodernejšiu metódu femtosekundovým laserom Visumax 500 ReLExSmile, ktorá je rýchla a absolútne bezbolestná. To, ale v tom čase bolo skôr sci-fi, o femtosekundových laseroch sme ani nechýrovali, boli len excimerové lasery a metóda PRK. Počítače ovládajúce lasery mali parametre slabšie ako dnešné jednoduché kuchynské spotrebiče “ pokračuje MUDr. Tomáš Juhás PhD., ml.

Na očnej klinike Oftum ponúkame už 5 rokov najmodernejší operačný zákrok metódou ReLExSmile 3D, vyvinutý spoločnosťou CarlZeiss. Táto metóda laserovej operácie oka odstraňuje dioptrické chyby oka bezbolestne, bez narušenia povrchu rohovky, bez veľkých nárezov a bez spáleného tkaniva. Laser v podstate iba kreslí v rohovke korekciu pomocou mikrobubliniek. “Pacientov vždy upokojujem, že sa naozaj niet čoho báť. Ak sa aj nepodarí nakresliť bublinkami dokonalú korekciu, napríklad preto, že sa pacient veľmi hýbe počas práce lasera, tak sa nič nedeje, za 10 minút sú bubliny rozpustené a rohovka oka je ako predtým. V pôvodnom stave.. Sám som tento zákrok podstúpil.” hovorí primár kliniky Oftum Praha, MUDr. Juhás.

Korekciu zraku podstúpila aj naša pani doktorka MUDR. Ivana Macejová.

“Dlhé roky som nosila okuliare aj kontaktné šošovky a potom som sa rozhodla že podstúpim laserovú operáciu oka. Sama som sa vyšetrila, zmerala som si dioptrie a operoval ma môj kolega, MUDr. Tomáš Juhás ml. . Som rada, že som operáciu mohla zažiť aj z druhej strany - ako pacient a môžem sa tak podeliť o vlastnú skúsenosť s našimi klientmi” hovorí MUDr. Macejová.

"Pánovi doktorovi Juhásovi ml. PhD. bezvýhradne verím. Som presvedčená, že je špičkou v našom odbore a som naozaj rada, že ma operoval práve on. Operácia trvala chvíľu a výsledok je skvelý.” pokračuje MUDr. Macejová.

“Najlepší je ten pocit, keď ráno otvorím oči a vidím! Ten, kto vidí dobre, si to nedokáže predstaviť, ale keď máte celé roky päť dioptrií a zrazu zase vidíte jasne bez toho, aby ste si museli vziať okuliare, je to neskutočný zážitok!”

Laserovú korekciu krátkozrakosti a astigmatizmu má za sebou aj primárka kliniky Oftum v Astane a riaditeľ Oftum Kazachstan. Celkovo korekciu zraku absolvovalo na klinikách Oftum už viac než 100 kolegov lekárov rôznych špecializácií, pre zaujímavosť, len v minulom roku v Prahe spolu 11 lekárov z Nemecka.

Lekári kliniky OFTUM odkazujú: nebojte sa laserovej operácie zraku, sami sme ju absolvovali. Máme množstvo klientov, ktorí operáciu dlho odkladali a teraz si zákrok nevedia vynachváliť. Objednajte sa na konzultáciu a zistite, či ste vhodný kandidát.

Sponzor článku: Oftum.sk