Okuliare

Okuliare k počítaču? Liek pre tých, ktorí majú „problémy s očami“ len pred monitorom

Žena v okuliaroch na počítač

Stačia tri hodiny denne a problém je tu, aj keď inak máte zrak v poriadku a netrpíte žiadnou očnou vadou. Reč je o tzv. syndróme počítačového videnia, ktorý podľa amerického National Institute of Occupational Safety and Health vo väčšej či menšej miere na 90 % obťažuje tých, ktorí denne pracujú s počítačom.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Čo sú to okuliarové šošovky

Čo sú to okuliarové šošovky - 3.0 out of 5 based on 1 vote

okuliarova sosovkaAby dioptrické okuliare mohli adekvátne chrániť a korigovať váš zrak, musia obsahovať okuliarové šošovky. Pretože dobré videnie je v súčasnosti dôležité nielen v práci, ale aj vo voľnom čase.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (1 Vote)

Aké dioptrické okuliare (okuliarové rámy a šošovky) si vybrať?

Aké dioptrické okuliare (okuliarové rámy a šošovky) si vybrať? - 2.5 out of 5 based on 4 votes
Muž v dioptrických okuliaroch

Dnes už ani korekcia zraku nemusí predstavovať neriešiteľnú prekážku. Samozrejme, že okuliare už existujú dávno, ale v minulosti býval problém s tým, že dioptrické okuliare síce pomáhali pri videní a svoju hlavnú úlohu si plnili, avšak komplikácia bola v tom, že boli nepekné, nebolo možné si vyberať, často krát boli nepohodlné a celkovo svojho nositeľa rušili a obťažovali.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.63 (4 Votes)

Exkluzívne okuliare

Exkluzívne okuliare - 5.0 out of 5 based on 1 vote

zena-okuliare-a-peniazeKedysi predstavovali dioptrické okuliare skôr záťaž a nositeľ bol často terčom rôznych narážok. Slnečné okuliare sa nevyrábali a teda ochrana proti škodlivému slnečnému žiareniu bola zanedbaná. Ako však doba pokročila, postúpil dopredu aj vývoj slnečných a dioptrických okuliarov. Okuliare dnes predstavujú neoddeliteľnú súčasť nášho života.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Okuliare - najpoužívanejšia pomôcka na korekciu a ochranu zraku

Okuliare - najpoužívanejšia pomôcka na korekciu a ochranu zraku - 2.5 out of 5 based on 2 votes
Žena v dioptrických okuliaroch

Dnešná uponáhľaná a náročná doba na nás kladie stále väčšie nároky či už v osobnom živote, ale predovšetkým v zamestnaní. Ak chceme dosiahnuť všetky naše ciele a byť úspešný, je nevyhnutné sa čo najlepšie prispôsobiť rýchlemu a náročnému spôsobu života. Naše oči v tomto prípade nie sú žiadnou výnimkou. Každý deň ich vyťažujeme na maximum a dostávajú poriadne zabrať. Len porozmýšľajte, ako dlho každý deň presedíte za počítačom, koľko času trávite v suchom klimatizovanom alebo zafajčenom prostredí a podobne. Treba si uvedomiť, že práve na videnie vynakladáme značné množstvo energie.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.75 (2 Votes)

Okuliarové šošovky Transitions

okuliarove sosovky transitionsNech sa nachádzate v rôznych situáciách, vždy očakávate pre vaše oči dokonalé videnie a pohodlie. Perfektné videnie v každej situácii ponúkajú fototropné okuliarové šošovky Transitions. Keďže ponúkajú pre vás dôležitý komfort a zároveň sa príjemne nosia, poskytujú pre vaše oči a videnie dokonalé pohodlie.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Keď okuliare, tak s antireflexnou vrstvou

Okuliare bez Antireflexnej vrstvy

Antireflexná vrstva je špeciálna povrchová úprava šošoviek okuliarov. Táto vrstva býva aplikovaná na prednej a zadnej stene šošovky dioptrických alebo slnečných okuliarov. Úlohou antireflexnej vrstvy je zlepšiť priestupnosť svetla šošovkou, ale najmä zabrániť nepríjemnému zrkadleniu na povrchu šošovky. Vďaka tomu užívateľ okuliarov s antireflexnou vrstvou lepšie vidí, je chránený pred rušivými reflexnými odrazmi na povrchu šošoviek a netrpí natoľko únavou zraku.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Slnečné okuliare na leto 2011

okuliare-v-style-retroV dnešnej dobe si môže každý z nás zvoliť účes, líčenie, oblečení a doplnky tak, aby dotvárali jeho osobnosť, aby sa v nich cítil príjemne a zároveň aby svojim vzhľadom do určitej miery upútal pozornosť okolia. To isté platí aj o slnečných okuliaroch. Tie už dávno nie sú len ochrannou pomôckou pred slnkom, ale stávajú sa v prvom rade určitým doplnkom, ktorý vystihuje vašu osobnosť. Ich vzhľad samozrejme taktiež podlieha módnym trendom.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Kolekcia okuliarov Rodenstock Ti-Lite: dokonalé pohodlie pri nosení

Kolekcia okuliarov Rodenstock Ti-Lite: dokonalé pohodlie pri nosení - 3.5 out of 5 based on 2 votes

rodenstock r2303bUž desať rokov stavia Rodenstock na ľahkosť kolekcie Ti-Lite. Za ten čas sa predalo viac než milión korekčných okuliarových rámov. Aktuálna ponuka je už štvrtou generáciou technicky prepracovaného konceptu, ktorý spája transparenciu a pohodlie pri nosení na tej najvyššej úrovni.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.75 (2 Votes)

Detské okuliare a okuliare pre mladých

Detské okuliare a okuliare pre mladých - 4.5 out of 5 based on 2 votes

Detské okuliare, okuliare pre detiV prípade mladších detí sú ešte stále okuliare predovšetkým optickou pomôckou na zlepšenie videnia. Je pre ne najpodstatnejšie to, že keď si ich nasadia, tak lepšie vidia a cítia sa v nich pohodlne. Vybrať dioptrické okuliare pre deti je ale často krát podstatne zložitejšie ako u dospelého a samotnému výberu by ste mali venovať dostatok času. A to ako výberu rámu tak aj výberu okuliarových šošoviek a to predovšetkým pri komplikovanejších dioptriách.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (2 Votes)

Handrička Rodenstock FogFree – videnie bez hmly

Story FogFree R2307 IMG 4301 LowResKaždý nositeľ okuliarov dôverne pozná situácie, kedy zrazu stratí rozhľad kvôli zahmleným okuliarových šošovkám. A nielen počas chladných jesenných a zimných dní, kedy príchod zvonku do príjemne vyhriatej miestnosti sprevádza moment dezorientácie a rozpačitosti kvôli bleskovo zahmleným sklíčkam.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Golfové športové okuliare

golfKaždý hráč golfu, či už je to amatér alebo profesionál si je vedomý významu dokonalého videnia a schopnosti rozlišovať detaily na zelených trávnatých plochách. Či už je to priamo pri hre alebo len pri sledovaní súpera, ostré a jasné videnie je základom úspechu.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

40 rokov značky Porsche Design

p8478xPorsche Design je luxusná značka so špeciálnym záberom na technicky inšpirované produkty. Bola založená v roku 1972 Ferdinandom Alexandrom Porsche, ktorého produkty boli a sú až dodnes synonymom funkčnosti, nadčasovosti a puristického dizajnu. Produkty sú navrhované v štúdiu Porsche Design v Zell am See v Rakúsku a sú predávané po celom svete vo vlastných značkových obchodoch, ale tiež v exkluzívne špecializovaných maloobchodných predajniach.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Ochranné okuliare

Ochranné okuliare - 4.0 out of 5 based on 1 vote

muz v ochrannych okuliarochOkuliare môžu pri zachovaní základnej požiadavky ako korekčnej pomôcky za určitých podmienok spĺňať aj účel ochranného prostriedku pri práci. Prioritnou požiadavkou je teda v tomto prípade ochrana zraku. Ochranné okuliare, ako osobný ochranný pracovný prostriedok, sú okuliare nosené pri práci a sú určené na ochranu bezpečnosti a zdravia. Ochranné okuliare sú definované v zákone ako ochranný pracovný prostriedok na ochranu zraku a tváre.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)

Dioptrické okuliare – výber „ideálnych“ okuliarov

videnie-dioptricke-okuliare-tvareOkuliare v dnešnej dobe už nie sú nutnou a nepríjemnou výbavou ľudí, ktorým oči neslúžia ako za mlada. Okuliare, ale skôr dokážu dotvoriť imidž. Ale pozor! Nevhodné okuliare dokážu výzor aj pokaziť...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Čistenie a starostlivosť o okuliarové šošovky

Čistenie a starostlivosť o okuliarové šošovky - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Čistiace prostriedky na okuliareNie je pochýb o tom, že povrchová úprava plastových okuliarových šošoviek prispela významne k zlepšeniu ich kvality a estetického vzhľadu okuliarov. Tiež sa však objavili pochybnosti, že takto upravené šošovky špinu priamo priťahujú a že sa veľmi rýchlo špinia.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Dioptrické slnečné okuliare – pre dokonalé videnie aj v lete

videnie-dioptricke-slnecne-okuliareChránime si pokožku emulziami a krémami, a pritom zabúdame na ochranu našich očí. Nebezpečný vplyv ultrafialových lúčov (UV) na našu pokožku si takmer každý z nás uvedomuje, ale iba málo z nás vie, aký nebezpečný vplyv môžu mať slnečné lúče aj na náš zrak. Mnohí preto nenosia dioptrické slnečné okuliare nestále...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Detské slnečné okuliare

Detské slnečné okuliare - 5.0 out of 5 based on 1 vote

male-deti-na-plazi s okuliarmiDeti, predovšetkým tie najmenšie, pri výbere slnečných okuliarov zväčša neprejavujú príliš veľký záujem o to aby si okuliare vybrali a o to menej kladú dôraz na to, ako okuliare vyzerajú. Z toho dôvodu je výber detských slnečných okuliarov pre menšie deti zväčša na rodičoch. Čím sú však deti staršie a najmä v období puberty, sa chcú stále viac podobať dospelým, chcú mať to najnovšie a najmodernejšie, aby boli „in“, tak tomu podmieňujú aj výber detských slnečných okuliarov.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Vyberáme slnečné okuliare

slecny-nakupovali-slnecne-okuliareV poslednej dobe sa slnečné okuliare stávajú nevyhnutným doplnkom takmer každého z nás. Slnečné okuliare už nepoužívame len v období leta, na pláži alebo v horách, ale stále častejšie sa stávajú módnym doplnkom. Módne slnečné okuliare už nie sú výsadou len filmových hviezd, športovcov a iných celebrít, ale aj pre bežných ľudí sa stávajú imidžovou záležitosťou. Slnečné okuliare teda už v dnešnej dobe vytvárajú náš imidž, ale ich hlavnou úlohou by stále mala ostávať ochrana našich očí pred škodlivým ultrafialovým žiarením.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Lacné dioptrické okuliare sa nemusia oplatiť

Lacné dioptrické okuliare sa nemusia oplatiť - 1.0 out of 5 based on 1 vote

okuliare-a-peniazeDnes je možné lacné dioptrické okuliare kúpiť nielen v špecializovaných optikách, ale aj na trhoviskách, v hypermarketoch, lekárňach a dokonca aj cez internet. Kvôli ich výhodnej cene po nich siaha stále veľké množstvo ľudí. Treba si však uvedomiť, že takéto okuliare zďaleka nespĺňajú kvalitu a vlastnosti, ktoré by mali a môžete si ich používaním skôr uškodiť ako pomôcť.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)

Módne tredny dioptrických a slnečných okuliarov

Módne tredny dioptrických a slnečných okuliarov - 1.0 out of 5 based on 1 vote

zena so slnecnymi okuliarmiOkuliare sú nielen pomocníkom pre korekciu zraku, ale aj unikátnym doplnkom. Slnečné a dioptrické okuliare veľmi radi používajú všetci tí, ktorí majú nielen problémy s videním, ale aj tí, ktorí túžia podčiarknuť svoju jedinečnosť tak zaujímavým doplnkom ako sú okuliare.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.50 (1 Vote)

Dioptrické slnečné okuliare

zena s dioptrickymi slnecnymi okuliarmiStáva sa vám, že pri šoférovaní v ostrom protisvetle slnečného žiarenia zúfalo hľadáte slnečný klip na vaše dioptrické okuliare alebo ich rýchlo meníte za slnečné, cez ktoré ale tak dobre nevidíte, pretože tam nie je žiadna korekcia. V určitých situáciách ako je napríklad šoférovanie prinášajú dioptrické slnečné okuliare nesporné výhody. Dioptrické slnečné okuliare predovšetkým ocenia ľudia, ktorý nemôžu alebo nechcú nosiť kontaktné šošovky.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Polarizačný filter a slnečné okuliare

ozarena slecna so slnecnymi okuliarmiSvetlo sa v priestore šíri vo vlnách, ktoré kmitajú všetkými smermi optického prostredia. Pokiaľ sa odrazí od lesklej nekovovej plochy (sklo, sneh, vodná hladina...), stane sa svetlo polarizovaným, to znamená, že jeho vlny sa pohybujú len v dvoch rovinách: horizontálnej a vertikálnej.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Multifokálne sklá

Multifokálne sklá - 4.1 out of 5 based on 7 votes

citanie a multifokalne okuliarePostupne zisťujete, že pri čítaní novín alebo knihy už nemáte dostatočne dlhé ruky na to, aby ste si oddialili text, nezvládate navliecť niť do ihly alebo máte problém pracovať na počítači. Pri čítaní vyhľadávate stále viac svetla a vaše oči sú stále viac unavené. Bohužiaľ, dostávate sa do veku, kedy vnútroočná šošovka začína strácať na pružnosti, znižuje sa akomodačná schopnosť a stávate sa presbyopom. Nezúfajte, existuje riešenie! - Multifokálne okuliarové sklá.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.14 (7 Votes)

Retro okuliare

Retro okuliare - 4.3 out of 5 based on 4 votes

retro-poster-2Svet okolo nás sa rýchlo, takmer zo dňa na deň mení. Dôkazom je náš hektický, každodenný život. Samozrejme že zmeny sa dejú aj v oblasti výroby okuliarov, ktorá v posledných rokoch prešla výraznými zmenami a inováciami. Hoci sa v optickom priemysle zmenili určité aspekty, vrátane materiálov, spôsoby zhotovenia, technológie, vlastností ako napríklad UV ochrana, extra flexibilita pre dokonalé prispôsobenie okuliarov a dosiahnutie čo najlepšieho komfortu pri nosení - niektoré veci ohľadom okuliarov sa nikdy úplne nezmenia, resp. sa vždy vracajú. To stopercentne platí pre v súčasnosti najrozšírenejší štýl okuliarov, ktorým sú retro okuliare.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.25 (4 Votes)

Okuliarové šošovky podľa materiálu

sosovky-na-sebeZ hľadiska typu materiálu sa vyrábajú sklenené okuliarové šošovky, ktoré sú známe svojimi dobrými optickými vlasnosťami. Ďalej sú to plastové sklá - najpoužívanejšie okuliarové šošovky. Menej využívanými sú Polykarbonátové sklá a okuliarové šošovky vyrobené z materiálu Trivex.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Úpravy, opravy a servis okuliarov

oprava-okuliarovKaždému nositeľovi sa občas stane, že okuliare mu spadnú, omylom si na ne sadne, alebo sa s nimi pohrá nejaké dieťa. Tak sa môže stať, že praskne rám, alebo sa uvoľní či vypadne skrutka alebo sa inak poškodia a vy cítite, že nesedia na vašej tvári tak, ako keď boli nové. Ak sa rôznym spôsobom vaše okuliare poškodia, treba ich okamžite zaniesť do očnej optiky, kde sa o ne adekvátne postarajú a vrátia vám ich naspäť ako nové.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Dioptrické okuliarové sklá podľa optického účinku

Dioptrické okuliarové sklá podľa optického účinku - 3.5 out of 5 based on 2 votes

okuliare-ciste-videnieDioptrické okuliarové šošovky môžeme aj podľa optického účinku. Podľa optického účinku poznáme unifokálne, bifokálne, trifokálne a multifokálne okuliarové šošovky.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.75 (2 Votes)

Pri zľavách okuliarov buďte opatrní

Pri zľavách okuliarov buďte opatrní - 5.0 out of 5 based on 1 vote

zlavaVäčšina z nás sa snaží ušetriť kde sa dá a keď na množstve výkladov vidíte nápisy, že ponúkajú obrovské zľavy, tak je to určite veľmi lákavé. Treba si však uvedomiť, že je rozdiel keď si kupujete oblečenie a keď si kupujete slnečné okuliare alebo dokonca dioptrické okuliare. Nie sú to lacné záležitosti, ale taktiež ide predovšetkým o váš zrak. Takže pri zľavách buďte naozaj opatrní.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Vyberáme športové okuliare

cyklisticke okuliareV dnešnej uponáhľanej dobe, kedy väčšina ľudí trávi takmer všetok svoj voľný čas v práci a potrebuje preto relaxovať po ťažkých dňoch, sa šport javí ako jedna z najobľúbenejších činností pri odpočinku. Ďalším dôležitým faktorom, ktorý má vplyv na zvyšovanie počtu športujúcich je tiež rastúce riziko obezity.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Nakupujeme dioptrické okuliare cez internet

Nakupujeme dioptrické okuliare cez internet - 3.3 out of 5 based on 3 votes

nakupovanie-s-notebookomInternet je fenomén dnešnej doby a stále viac ľudí ho začína využívať aj na nakupovanie. Kúpiť si dnes cez internet elektroniku, knihy alebo kozmetiku je už dnes samozrejmosťou, ale rastie počet ľudí, ktorí začínajú využívať internet na nákup takých produktov ako kontaktné šošovky, slnečné a dioptrické okuliare a ďalšie optické pomôcky. Vzhľadom na to, že dioptrické okuliare sú zdravotníckou pomôckou, môžeme si položiť otázku, či je ich nakupovanie cez internet skutočne bezpečné.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.33 (3 Votes)

UV filter, UV žiarenie a slnečné okuliare

slnecne-okuliare-a-vybava-na-plazPokiaľ necháme stranou estetickú funkciu, stále nám ostáva ako hlavná funkcia slnečných okuliarov ochrana pred účinkami ostrého slnečného svetla a UV žiarenia. Celé elektromagnetické spektrum slnečného žiarenia je zložené zo súboru vĺn plynule sa meniacich frekvencií.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Nakupujeme slnečné okuliare cez internet

kreditka-na-klavesniciČoraz viac ľudí v dnešnej dobe využíva internet na nákup rôznych produktov, medzi ktoré patria aj slnečné okuliare. Kúpiť si dnes cez internet elektroniku, knihy alebo kozmetiku je už dnes samozrejmosťou, ale rastie počet ľudí, ktorí začínajú využívať internet na nákup takých produktov ako kontaktné šošovky, slnečné a dioptrické okuliare a ďalšie optické pomôcky.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Antireflexná vrstva

Antireflexná vrstva - 4.5 out of 5 based on 2 votes

okuliare s antireflexomPreto, aby nedochádzalo k nepríjemnému zrkadleniu na povrchu okuliarových šošoviek, je na povrch nanášaná takzvaná antireflexná vrstva. Je to vrstva, ktorú môžete nájsť na objektívoch mikroskopov, ďalekohľadov alebo fotoaparátov. Antireflex je tvorený množstvom vrstiev oxidu kovov a aplikuje sa jak na zadnú tak na prednú plochu šošoviek. Pretože je antireflex zložený z niekoľkých vrstiev na sebe, tak má špecifický nádych buď do zelenej, purpurovej alebo zlatej farby – je to závislé od výrobcu.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (2 Votes)

Pánske dioptrické a slnečné okuliare

Pánske dioptrické a slnečné okuliare - 5.0 out of 5 based on 2 votes

muz s okuliarmiPohodlie, pevnosť, komfort, kvalita, nízka hmotnosť, nadčasový dizajn a pri slnečných okuliaroch v neposlednom rade kvalita okuliarových šošoviek. To sú vlastnosti, ktoré by mali mať pánske okuliare a to či už slnečné alebo dioptrické. Muži sa pri výbere okuliarov totiž správajú dosť odlišne než ženy. Majú iné priority a nároky na samotné okuliare. Značka a módnosť u väčšiny z nich nie sú tým prvotným kritériom výberu. Samozrejme, že manželka alebo priateľka ich často krát „prinútia“ vybrať si model, ktorý sa páči práve im, ale podvedome muži hľadajú svoj komfort. Určite sa nájdu aj medzi mužmi takí, ktorí sledujú módne trendy, značky a hľadajú to najnovšie a najaktuálnejšie. Takých mužov je u nás zatiaľ menšina.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

História slnečných okuliarov

História slnečných okuliarov - 0.0 out of 5 based on 1 vote

retro-posterSlnečné okuliare sa v rôznych formách používajú po celom svete už veľmi dlhú dobu. Rímsky panovník Nero používal na pozeranie gladiátorských súťaží lesklý zelený smaragd, ktorým sa chránil pred oslnením. Svetlo taktiež vadilo aj Eskimákom, keď sa odrážalo od snehu. Ako ochranu vymysleli prerezaný kúsok kože s otvormi. Ozajstné vynájdenie slnečných okuliarov sa datuje niekde medzi rokmi 1268 až 1289.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50 (1 Vote)

Dámske dioptrické a slnečné okuliare

Dámske dioptrické a slnečné okuliare - 4.5 out of 5 based on 8 votes

sexi zena s dioptrickymi okuliarmiŽeny určite viac ako muži považujú okuliare, či už dioptrické alebo slnečné aj za veľmi významný módny doplnok, ktorý dotvára ich osobnosť a pomáha vytvárať ich vlastný imidž. Nechcú mať okuliare len ako optickú pomôcku, ktorá im pomáha lepšie vidieť alebo chráni zrak pred slnkom. Okuliare si vyberajú podľa viacerých kritérií, ale dizajn, módnosť a značka pri výbere hrajú veľmi významnú úlohu.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.56 (8 Votes)

Okuliarové rámy

mladik-v-okuliarochS vyvíjaním stále novších technológií rastú aj možnosti čo najkvalitnejšej a najlepšej ochrany zraku. S rokmi sa vytvárajú čoraz lepšie a kvalitnejšie okuliarové rámy pre váš komfort a spokojnosť. Široké sortimenty okuliarových rámov sú naozaj bohaté a zaručene si vyberie každý.Korekcia zraku už nepredstavuje problém ako kedysi, dnes je naopak výber najvhodnejšieho okuliarového rámu skôr zábavou ako nutnosťou. Pretože dnes okuliare nosia aj ľudia, ktorí nepotrebujú korekciu zraku. Okuliare sú pre nich nevyhnutnou súčasťou ich imidžu.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Okuliarové šošovky Rodenstock

rodenstock okuliarove sosovkyFirma Rodenstock sa zrodila v roku 1877. Radí sa medzi uznávané firmy v oblasti očnej optiky po celom svete. Sídli v Mníchove a má takmer 5000 zamestnancov. Venuje sa výrobe okuliarových šošoviek, okuliarových rámov a slnečných okuliarov. Okuliarové šošovky vyrába v desiatich krajinách a všetky svoje výrobky prezentuje a predáva vo viac ako v osemdesiatich krajinách sveta. Od začiatku svojho zrodu až po súčasnosť sa značka Rodenstock vypracovala medzi svetovú uznávanú špičku v oblasti očnej optiky. Táto uznávaná spoločnosť sa stará o „full service“ zákazníkovi, a teda mu môže pomôcť pri komplexnom riešení okuliarov, čiže od okuliarových šošoviek cez okuliarové rámy až po konečný pre vás najvhodnejší produkt. Na Slovensku firma pôsobí od roku 2002.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Najnovšie články

Krátkozrakosť a trávenie voľného času

Krátkozrakosť a trávenie voľného času

Britskí vedci zistili nárast výskytu krátkozrakosti u školopovinných detí až o 13% oproti ...

Okuliare k počítaču? Liek pre tých, ktorí majú „problémy s očami“ len pred monit…

Okuliare k počítaču? Liek pre tých, ktorí majú „problémy s očami“ len pred monitorom

Stačia tri hodiny denne a problém je tu, aj keď inak máte zrak v poriadku a netrpíte žiadnou oč...

Operácia očí laserom

Operácia očí laserom

Operácia očí prináša pomoc ľuďom, ktorý túžia po lepšom zraku bez okuliarov. Slovo laserová operácia...

Aké kontaktné šošovky sú pre mňa najlepšie?

Aké kontaktné šošovky sú pre mňa najlepšie?

To aké kontaktné šošovky sú najlepšie práve pre vás závisí od mnohých faktorov. Je to napríklad závi...

Odporúčané články

Mušie krídlo (lietajúce mušky) - muscae volitantes

Mušie krídlo (lietajúce mušky) - muscae volitantes

Zrakové podnety do oka prichádzajú normálne z vonkajšieho prostredia, ale môžu byť ovplyvnené rôznym...

Operácia šedého zákalu

Operácia šedého zákalu

V súčasnej dobe neexistujú žiadne lieky či kvapky, ktoré by mohli vzniknutý šedý zákal (kataraktu) o...

Rohovka

Rohovka

Rohovka je predná, priehľadná, elastická a najviac zakrivená časť vonkajšej väzivovej vrstvy oka. Má...

Diabetická retinopatia

Diabetická retinopatia

Cukrovka (diabetes mellitus) je závažné ochorenie, ktoré má dôsledky pre množstvo orgánov ľudského t...

Sietnica

Sietnica

Sietnica je vlastným orgánom zraku a tvorí vnútornú vrstvu oka. Pokrýva celú dutinovú stranu očnej g...

Najčítanejšie články

Bolesti oka

Bolesti oka

Orgánom zraku je oko a práve vďaka zraku prijímame väčšinu podnetov z vonkajšieho prostredia. Keď ná...

Kruhy pod očami

Kruhy pod očami

O tmavých kruhoch pod očami sa rozpráva relatívne málo, a keď, tak väčšinou v súvislosti s návrhmi, ...

Farba očí

Farba očí

Hnedá, modrá a zelená farba predstavujú najrozšírenejšie farby našich očí. Popri nich však existuje ...

Najčastejšie zápaly oka

Najčastejšie zápaly oka

Zápaly oka sú veľmi obsiahle téma a nie je možné ich podrobne popísať v jednom článku, takže v tomto...

Najčastejšie ochorenia oka

Najčastejšie ochorenia oka

Zrak je náš najdôležitejší zmysel, vďaka ktorému vnímame až 80% informácií z okolitého prostredia. O...