Zaostrené na príslušenstvo ku kontaktným šošovkám

puzdro-a-roztok-na-sosovkyUľahčite si život! Používajte príslušenstvo ku kontaktným šošovkám, ktoré vám zaistí hygienickejšiu manipuláciu s kontaktnými šošovkami. Jedná sa o nástroje, ktoré vám umožnia pohodlné skladovanie šošoviek. Postarajú sa o ľahšie nasadzovanie šošoviek na oko a o ich dezinfekciu. Medzi príslušenstvo možno zaradiť kozmetiku, ktorá pomáha s odstraňovaním nečistôt z oblasti rúk, antibakteriálne gély na ruky a na oči, očné kvapky, a mnohé ďalšie doplnky. Poďme si predstaviť tých najpoužívanejších pomocníkov.

Dezinfekčné roztoky a gély

dezinfekcne roztokyBez roztoku sa nezaobídete! Roztoky sa používajú na čistenie, dezinfekciu, oplachovanie, uchovávanie a zvlhčovanie kontaktných šošoviek. Líšia sa objemom, aj zameraním na určitý typ šošoviek. Stretnete sa s roztokmi s objemom 60, 100, 250 alebo 360 ml. Niektoré roztoky sa hodia na starostlivosť o mäkké, iné zase na tvrdé kontaktné šošovky. Pri dezinfekcii nezabúdajte na ruky, ktoré sú pôvodcom mnohých nečistôt. Na čistenie rúk pred aplikáciou šošoviek môžete použiť napríklad dezinfekčný gél EYEYE Sanilon.

Puzdra na kontaktné šošovky

puzdra na sosovkyNezabudnite na štýlové puzdro! Puzdra sa používajú na uskladnenie kontaktných šošoviek. Avšak, nemusia slúžiť iba na úschovu. Puzdra môžu byť vybavené zrkadielkom. Často disponujú aj farebným rozlíšením pravej a ľavej strany. Vďaka tomu ľahko rozoznáte, ktorá šošovka patrí do pravého alebo do ľavého oka. Antibakteriálne puzdra podporujú dezinfekčnú schopnosť používaného roztoku. Kozmetické puzdra sa zasa vyrábajú v mnohých farebných prevedeniach a s rôznymi farebnými motívmi. Oceňujú to najmä ženy, ktoré často chcú, aby ich puzdro farebne ladilo z ich doplnkami či pôsobilo úplne neobyčajne.

Očné kvapky a gély

ocne kvapky a gelyUž žiadne pálenie a rezanie očí! Očné kvapky a gély oceníte vo chvíľach, keď budete trpieť tzv. syndrómom suchého oka. Pri používaní šošoviek môžete začať pociťovať pálenie či rezanie v oku. Budete sa cítiť tak, ako keby ste mali v oku cudzie teliesko. K tomuto efektu dochádza najčastejšie, keď aplikujete šošovky na unavené oči. Očné kvapky a gély tieto nepríjemné pocity odstránia a doprajú vašim očiam okamžitú úľavu. Očné kvapky vám pomôžu zvlhčiť a zregenerovať vaše oči, napomáhajú tiež k lepšej znášanlivosti šošoviek. Mnohé tieto prípravky sú špeciálne vyvinuté pre nositeľov kontaktných šošoviek. Preto často pred ich použitím ani nemusíte vyberať šošovku z oka. Očné gély zasa slúžia na prevenciu zápalových ochorení viečok a súvisiacich príznakov pri syndróme suchého oka.

Pinzety a klieštiky na kontaktné šošovky

pinzetaZbavte sa nežiadúcich nečistôt! Pinzeta slúži na jednoduché vyberanie šošovky z puzdra. Manipulácia so šošovkou je vďaka pinzete hygienickejšia. Pri vyberaní šošovky rukami sa na šošovku dostanú nežiadúce nečistoty, ktoré potom vaše oko zbytočne dráždia. Avšak ak použijete pinzetu, tomuto znečisteniu zabránite. Už sa vám nestane, že by ste šošovku zničili nechtom. Konce pinzety sú potiahnuté jemným silikónom. Preto nehrozí, že šošovku natrhnete či inak poškodíte. Na vyberanie kontaktných šošoviek z puzdra sa používajú aj špeciálne klieštiky na kontaktné šošovky.

Aplikátor kontaktných šošoviek

aplikator kontaktnych sosoviekNosíte dlhé nechty? Stáva sa vám často, že pri nasadzovaní šošovky do oka sa šošovka znečistí? Kúpte si aplikátor kontaktných šošoviek. Aplikátory uľahčujú nasadzovanie a vyberanie šošovky z oka. Pri nasadzovaní šošoviek pomocou aplikátora nedôjde k ich znečisteniu, keďže nedochádza ku kontaktu šošovky s prstami. Aplikátory bývajú vyrobené z veľmi jemného silikónu. Preto sa vám nestane, že by ste šošovku aplikátorom poškriabali alebo si podráždili oko.

Aplikačná podložka

aplikacna podlozka na sosovkyNacvičte si nasadzovanie šošoviek! Aplikačná podložka je vhodná pre tých, čo s kontaktnými šošovkami iba začínajú. Tento doplnok slúži k nácviku aplikácie šošovky do oka. Jedná sa o sklenenú doštičku, na ktorú si môžete šošovky položiť. Na doštičke sú dva otvory na šošovky. Tie sú farebne označené písmenami L a R pre ľahké rozoznanie toho, ktorá šošovka je určená pre ľavé a ktorá pre pravé oko.

Doplnky stravy

Máte často unavené oči alebo ich mimoriadne zaťažujete? Doprajte im kvalitnú výživu! Doplnky stravy slúžia na zlepšenie výživy očí a na ich regeneráciu. Ochraňujú oči pred negatívnymi vplyvmi. Pôsobia priaznivo pri únave očí, pomáhajú pri prevencii a ochrane pred očnými zákalmi. Podporujú ochranu sietnice, zlepšujú zrakovú ostrosť a chránia oči pred predčasným starnutím. Vďaka týmto prípravkom budete mať stále dobrý zrak.

Napísal: VašeŠošovky.sk

Najnovšie články

Máte “lenivé oko”? Tupozrakosť môže nepríjemne ovplyvňovať vaše videnie

Máte “lenivé oko”? Tupozrakosť môže nepríjemne ovplyvňovať vaše videnie

Tupozrakosť je ochorenie oka, ktoré si zväčša spájame s deťmi a vybaví sa nám pri nich okluzor, ktor...

Nebojte sa laserovej operácii zraku. Podstúpili ju aj lekári z kliniky OFTUM!

Nebojte sa laserovej operácii zraku. Podstúpili ju aj lekári z kliniky OFTUM!

Operácie oka sú čoraz populárnejšie a samotné zákroky sú rýchlejšie a bezbolestné. Desiatky tisíc sp...

3 TOP metódy korekcie zraku

3 TOP metódy korekcie zraku

Oftalmológia patrí v súčasnosti medzi najrýchlejšie napredujúce odvetvia. Neustále pribúdajú nové me...

Získajte ostrý zrak za pár minút, vďaka zákroku RelexSmile!

Získajte ostrý zrak za pár minút, vďaka zákroku RelexSmile!

Klinika OFTUM priniesla v roku 2015 do Košíc jedinečný operačný zákrok metódou ReLExSmile 3D, vyvinu...

Odporúčané články

Mušie krídlo (lietajúce mušky) - muscae volitantes

Mušie krídlo (lietajúce mušky) - muscae volitantes

Zrakové podnety do oka prichádzajú normálne z vonkajšieho prostredia, ale môžu byť ovplyvnené rôznym...

Operácia šedého zákalu

Operácia šedého zákalu

V súčasnej dobe neexistujú žiadne lieky či kvapky, ktoré by mohli vzniknutý šedý zákal (kataraktu) o...

Rohovka

Rohovka

Rohovka je predná, priehľadná, elastická a najviac zakrivená časť vonkajšej väzivovej vrstvy oka. Má...

Sietnica

Sietnica

Sietnica je vlastným orgánom zraku a tvorí vnútornú vrstvu oka. Pokrýva celú dutinovú stranu očnej g...

Diabetická retinopatia

Diabetická retinopatia

Cukrovka (diabetes mellitus) je závažné ochorenie, ktoré má dôsledky pre množstvo orgánov ľudského t...

Najčítanejšie články

Bolesti oka

Bolesti oka

Orgánom zraku je oko a práve vďaka zraku prijímame väčšinu podnetov z vonkajšieho prostredia. Keď ná...

Kruhy pod očami

Kruhy pod očami

O tmavých kruhoch pod očami sa rozpráva relatívne málo, a keď, tak väčšinou v súvislosti s návrhmi, ...

Farba očí

Farba očí

Hnedá, modrá a zelená farba predstavujú najrozšírenejšie farby našich očí. Popri nich však existuje ...

Najčastejšie zápaly oka

Najčastejšie zápaly oka

Zápaly oka sú veľmi obsiahle téma a nie je možné ich podrobne popísať v jednom článku, takže v tomto...

Multifokálne sklá

Multifokálne sklá

Postupne zisťujete, že pri čítaní novín alebo knihy už nemáte dostatočne dlhé ruky na to, aby ste si...