Retro okuliare

retro-poster-2Svet okolo nás sa rýchlo, takmer zo dňa na deň mení. Dôkazom je náš hektický, každodenný život. Samozrejme že zmeny sa dejú aj v oblasti výroby okuliarov, ktorá v posledných rokoch prešla výraznými zmenami a inováciami. Hoci sa v optickom priemysle zmenili určité aspekty, vrátane materiálov, spôsoby zhotovenia, technológie, vlastností ako napríklad UV ochrana, extra flexibilita pre dokonalé prispôsobenie okuliarov a dosiahnutie čo najlepšieho komfortu pri nosení - niektoré veci ohľadom okuliarov sa nikdy úplne nezmenia, resp. sa vždy vracajú. To stopercentne platí pre v súčasnosti najrozšírenejší štýl okuliarov, ktorým sú retro okuliare.

Klasické, retro okuliare patria k trvalému inventáru v tomto rýchlo sa meniacom svete. Aj keď sa občas na niekoľko rokov vytratia, vždy sa určite opäť vrátia späť a budú dominovať ešte viac, ako to bolo naposledy.

Sú niektorí ľudia, ktorí sa môžu domnievať, že retro okuliare sú jednoducho „staré“ okuliare. Čiastočne je to pravda, no na druhej strane sú to okuliare, ktoré vychádzajú z dizajnu rokov dávno minulých, ale boli vyrobené modernejšími technológiami, z dokonalejších materiálov a vždy sú určitým spôsobom upravené na súčasnosť ale štylizované na dosiahnutie klasického vzhľadu. Veľa úsilia sa vkladá práve do dosiahnutia klasického dizajnu a pocitu. Iba štýly, ktoré boli raz populárne a ovplyvnili alebo začali udávať trend v histórii módy, môžu byť skutočne považované za klasické okuliare. Tieto okuliare boli majstrovským dielom vrcholných módnych dizajnérov v predchádzajúcom období.

Zvyčajne sú retro okuliare vyrobené v štýle uplynulých rokov a následne vylepšené do určitej modernejšej podoby. Vzory vychádzajú z minulých trendov, avšak tieto retro okuliare sú taktiež vylepšené pomocou dnešných technológií a konečných úprav. V dôsledku toho veľa retro okuliarov, ktoré sú v ponuke nie sú skutočne a úplne historické. Ide o spojenie histórie a súčasného štýlu. Je to výhodné najmä pre módou „posadnutých“ zákazníkov, keďže tieto návrhy zaručujú pôžitok v klasických aj súčasných prvkoch. Ľuďom, ktorí okuliare potrebujú a uprednostňujú retro okuliare, ale aj tým, ktorý chcú byť jednoducho trendy, táto kombinácia starého a nového dáva priestor k sebarealizácii a možno aj tak trochu k predvádzaniu sa pre svojim okolím.

Pre koho sú retro okuliare určené?

Pochopiteľne, retro okuliare predstavujú ideálnu voľbu pre ľudí, ktorí potrebujú dioptrické, či slnečné okuliare, ale na druhej strane dostanú aj tých, ktorí jednoducho majú radi módu a chcú byť „in“ a to aj bez potreby korigovať zrak. Súčasné retro okuliare nesú nádych historického štýlu a súčasne pôsobia veľmi moderne a nadčasovo a môže ich nosiť takmer každý, kto je ochotný akceptovať, že sa aspoň na chvíľu môže stať stredobodom pozornosti. Jednoducho povedané, retro okuliare predstavujú jednoznačne najlepšiu voľbu pre ľudí, ktorí chcú byť štýloví a zároveň obľubujú niečo, čo má nádych minulosti.

Väčšiu skupinu ľudí, ktorí nakupujú dizajnové retro okuliare, či už slnečné alebo dioptrické tvoria ženy, ktoré musia samozrejme vždy vyzerať trendy a štýlovo a to nie len v prípade oblečenia, šperkov ale samozrejme aj okuliare hrajú veľmi dôležitú úlohu. Veď sú vlastne to prvé, čo si na Vás každý všimne.

Pochopiteľne, že v priemysle zameranom na výrobu okuliarov je vyhradené miesto aj pre mužov, ktorí holdujú móde a doprajú si to, čo aktuálne najviac letí.

Retro okuliare pre mužov sú v týchto dňoch veľmi žiadané. Tieto retro okuliare dodávajú mužom, ktorí ich nosia, trendový vzhľad, ale aj vážnosť a dôveryhodnosť. Muži, ktorí zdieľajú tento štýl vedia oceniť nedávnu dobu a rovnako tak majú radosť z pohody, ktorú prináša tradícia. To je jeden z najdôležitejších dôvodov, prečo tak veľa moderných mužov zbožňuje kúpu retro okuliarov.

Väčšina z dnešných retro okuliarov je vyrobená zo súčasných materiálov v štýle predchádzajúcich desaťročí. Tieto štýly sa datujú v mnohých rôznych časových obdobiach.

Najnovšie články

Máte “lenivé oko”? Tupozrakosť môže nepríjemne ovplyvňovať vaše videnie

Máte “lenivé oko”? Tupozrakosť môže nepríjemne ovplyvňovať vaše videnie

Tupozrakosť je ochorenie oka, ktoré si zväčša spájame s deťmi a vybaví sa nám pri nich okluzor, ktor...

Nebojte sa laserovej operácii zraku. Podstúpili ju aj lekári z kliniky OFTUM!

Nebojte sa laserovej operácii zraku. Podstúpili ju aj lekári z kliniky OFTUM!

Operácie oka sú čoraz populárnejšie a samotné zákroky sú rýchlejšie a bezbolestné. Desiatky tisíc sp...

3 TOP metódy korekcie zraku

3 TOP metódy korekcie zraku

Oftalmológia patrí v súčasnosti medzi najrýchlejšie napredujúce odvetvia. Neustále pribúdajú nové me...

Získajte ostrý zrak za pár minút, vďaka zákroku RelexSmile!

Získajte ostrý zrak za pár minút, vďaka zákroku RelexSmile!

Klinika OFTUM priniesla v roku 2015 do Košíc jedinečný operačný zákrok metódou ReLExSmile 3D, vyvinu...

Odporúčané články

Mušie krídlo (lietajúce mušky) - muscae volitantes

Mušie krídlo (lietajúce mušky) - muscae volitantes

Zrakové podnety do oka prichádzajú normálne z vonkajšieho prostredia, ale môžu byť ovplyvnené rôznym...

Operácia šedého zákalu

Operácia šedého zákalu

V súčasnej dobe neexistujú žiadne lieky či kvapky, ktoré by mohli vzniknutý šedý zákal (kataraktu) o...

Rohovka

Rohovka

Rohovka je predná, priehľadná, elastická a najviac zakrivená časť vonkajšej väzivovej vrstvy oka. Má...

Sietnica

Sietnica

Sietnica je vlastným orgánom zraku a tvorí vnútornú vrstvu oka. Pokrýva celú dutinovú stranu očnej g...

Diabetická retinopatia

Diabetická retinopatia

Cukrovka (diabetes mellitus) je závažné ochorenie, ktoré má dôsledky pre množstvo orgánov ľudského t...

Najčítanejšie články

Bolesti oka

Bolesti oka

Orgánom zraku je oko a práve vďaka zraku prijímame väčšinu podnetov z vonkajšieho prostredia. Keď ná...

Kruhy pod očami

Kruhy pod očami

O tmavých kruhoch pod očami sa rozpráva relatívne málo, a keď, tak väčšinou v súvislosti s návrhmi, ...

Farba očí

Farba očí

Hnedá, modrá a zelená farba predstavujú najrozšírenejšie farby našich očí. Popri nich však existuje ...

Najčastejšie zápaly oka

Najčastejšie zápaly oka

Zápaly oka sú veľmi obsiahle téma a nie je možné ich podrobne popísať v jednom článku, takže v tomto...

Multifokálne sklá

Multifokálne sklá

Postupne zisťujete, že pri čítaní novín alebo knihy už nemáte dostatočne dlhé ruky na to, aby ste si...